Wiatrówki długie

Taipan Veteran Standard 6,35 mm Coffee

Darmowa wysyłka
Taipan Veteran Standard 6,35 mm Coffee
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 7 136,00 PLN 5 801,63 PLN netto
Producent: Taipan
Status: chwilowo brak
Dostępność: 0
Wysyłka: darmowa (przedpłata)
Opis

Taipan Veteran to typowy reprezentant wiatrówek PCP w układzie Bullpup. Chociaż korzenie marki Taipan sięgają Ukrainy, obecnie cały proces produkcji odbywa się w Czechach. Jakość wykonania jest na najwyższym poziomie dzięki korzystaniu z obrabiarek CNC. Wszystkie części są wykonane ze stali lub aluminium lotniczego.  

Wersja Standard została wyposażona w długą lufę sięgającą 460 mm, przez co jest idealnym wyborem do celnego strzelania na długich dystansach. Poszczególne wersje posiadają lufy najwybitniejszych producentów takich jak Lothar Walther czy Ceska Zbrojovka. Przy wylocie lufy znajdziemy gwint 1/2 UNF pod tłumik.

Kartusz biegnie prawie na całej długości lufy i jest zakończony przejrzystym manometrem firmy Wika. Całkowita pojemność kartusza wynosi 355 cm3. Na grzbiecie bloku znajduje się szyna standardu weaver o nachyleniu 20 MOA, co stanowi idealne rozwiązanie w przypadku strzelania na długich dystansach.

Przeładowanie odbywa się przy użyciu bocznej rączki zamka, która nie ma luzów i jej obsługa jest bardzo przyjemna. Zespół zamka został wyposażony w zabezpieczenie zapobiegające załadowaniu więcej niż jednego śrutu, a tym samym zablokowaniu lufy. Przewód lufy został zaprojektowany tak, aby nie dochodziło do odkształcania śrutu. Dźwignię zamka można ustawić z lewej albo prawej strony.

Pod względem jakości wykonania i wykończenia poszczególnych elementów wiatrówki Taipan wyraźnie odbiegają od konkurencyjnych modelów w segmencie wiatrówek Bullpup. W pełni regulowany mechanizm spustowy należy do tych najlepszych na współczesnym rynku. Sam spust dostał nastawną blokadę, która umożliwia zabezpieczenie wiatrówki w czasie nieużytkowania.

Masa wersji long nie przekracza 3550 g. Przy każdej wiatrówce znajdziemy dwa 10strzałowe magazynki, wkładkę jednostrzałową i adapter quickfill.  
 

Główne cechy produktu

• W pełni regulowany spust

• Szyna Weaver 20 MOA

• Pojemność kartusza 355 cc

• Blokada spustu

• Gwint 1/2 UNF

Parametry
Podstawowe
Energia:16 J
prędkość wylotowa-kat:200.000 m/s
Waga:3350.000 g
Długość lufy:460.000 mm
Kaliber:6,35 mm
Długość całkowita:705.000 mm
Amunicja:Diabolky
Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy