Noże i akcesoria

Nóż LionSteel bestMAN Carbon Fiber, Clip Blade Knife (BM1 CF)

Darmowa wysyłka
Nóż LionSteel bestMAN Carbon Fiber, Clip Blade Knife (BM1 CF)
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 688,00 PLN 559,35 PLN netto
Producent: LionSteel
Status: dostępny od zaraz
Dostępność: 1
Wysyłka: darmowa (przedpłata)
Opis

bestMAN Carbon Fiber Clip Blade, uniwersalny nóż składany E.D.C. włoskiej manufaktury LionSteel. Producent powraca do klasyki, opracowując unowocześnioną wersję tradycyjnego scyzoryka z wykorzystaniem innowacyjnej technologii oraz wysokiej jakości materiałów.

Design by Gianni Pauletta, właściciel i CEO firmy LionSteel. Odkąd był młody, Gianni postanowił pójść w ślady ojca i sprawić, że marka lionSTEEL będzie znana na całym świecie. Mądry, ambitny z mocnym nastawieniem do pracy. Zapalony designer, uwielbia inicjować projekty, od noży aż po stylowe przedmioty.

M390 - głownia wykonana z najwyższej jakości nowoczesnej stali proszkowej, o ekstremalnie wysokiej odporności na korozję i na ścieranie. Wysokochromowa stal z domieszką wanadu o twardości 60-61 HRC. Wytwarzana w austriackiej hucie Böhler-Uddeholm.

SlipJoint - "no lock" mechanizm nieblokujący stosowany w folderach. Wykorzystuje sprężynowy nacisk na płaskie nacięcie z tyłu głowni, aby utrzymać otwarte ostrze podczas użytkowania. Slip Joint utrzymuje klingę zarówno w pozycji złożonej jak i rozłożonej. Do złożenia / rozłożenia noża nie jest wymagane użycie nadmiernej siły. 

Głownia - o profilu Clip Point zapewnia doskonałą geometrię krawędzi tnącej. Ostrze gładkie Plain wyprowadzono szlifem płaskim pełnym (Full Flat Grind), który doskonale prezentuje satynowe wykończenie klingi. Ostrze otwierane za pomocą nail nick, obustronnego nacięcia na klindze.

Rękojeśćzdobią bolstery oraz linersy tytanu 6AI4, do których przymocowano dodające elegancji okładziny z lekkiego włókna węglowego (carbon fiber).

Dane techniczne:
Numer produktu: BM1 CF
Nazwa: bestMAN Carbon Fiber Clip Point / Satin Blade
Rodzaj stali: M390
Twardość głowni: 60-61 HRC
Długość głowni: 71.0 mm / 2.80"
Grubość głowni: 2.5 mm / 0.10"
Długość całkowita: 170.0 mm / 6.69"
Waga: 68.0 g / 2.40 oz
Rodzaj krawędzi tnącej: Plain
Rodzaj szlifu: Full Flat Grind
Typ głowni: Clip Point
Mechanizm blokady: Slipjoint
Materiał rękojeści: Carbon Fiber, Titanium 6AI4V
Producent: Lion Steel, Włochy

Opracowanie: firma Sharg®

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy