Noże i akcesoria

LionSteel bestMAN Natural Micarta, Drop Blade Knife (BM2 CVN)

Darmowa wysyłka
LionSteel bestMAN Natural Micarta, Drop Blade Knife (BM2 CVN)
ocena ocena ocena ocena ocena
Cena: 638,00 PLN 518,70 PLN netto
Producent: LionSteel
Status: dostępny od zaraz
Dostępność: 1
Wysyłka: darmowa (przedpłata)
Opis

bestMAN Natural Micarta Drop Blade, uniwersalny nóż składany E.D.C. włoskiej manufaktury LionSteel. Producent powraca do klasyki, opracowując unowocześnioną wersję tradycyjnego scyzoryka z wykorzystaniem innowacyjnej technologii oraz wysokiej jakości materiałów.

Design by Gianni Pauletta, właściciel i CEO firmy LionSteel. Odkąd był młody, Gianni postanowił pójść w ślady ojca i sprawić, że marka lionSTEEL będzie znana na całym świecie. Mądry, ambitny z mocnym nastawieniem do pracy. Zapalony designer, uwielbia inicjować projekty, od noży aż po stylowe przedmioty.

M390 - głownia wykonana z najwyższej jakości nowoczesnej stali proszkowej, o ekstremalnie wysokiej odporności na korozję i na ścieranie. Wysokochromowa stal z domieszką wanadu o twardości 60-61 HRC. Wytwarzana w austriackiej hucie Böhler-Uddeholm.

SlipJoint - "no lock" mechanizm nieblokujący stosowany w folderach. Wykorzystuje sprężynowy nacisk na płaskie nacięcie z tyłu głowni, aby utrzymać otwarte ostrze podczas użytkowania. Slip Joint utrzymuje klingę zarówno w pozycji złożonej jak i rozłożonej. Do złożenia / rozłożenia noża nie jest wymagane użycie nadmiernej siły. 

Głownia - o profilu Drop Point zapewnia doskonałą geometrię krawędzi tnącej. Ostrze gładkie Plain wyprowadzono szlifem płaskim pełnym (Full Flat Grind), który doskonale prezentuje satynowe wykończenie klingi. Ostrze otwierane za pomocą nail nick, obustronnego nacięcia na klindze.

Rękojeśćzdobią bolstery oraz linersy tytanu 6AI4, do których przymocowano wodoodporne okładziny z Micarty Natural. Dodają elegancji oraz zapewniają pewny uchwyt.

Dane techniczne:
Numer produktu: BM2 CVN
Nazwa: bestMAN Natural Canvas Micarta Drop Point / Satin Blade
Rodzaj stali: M390
Twardość głowni: 60-61 HRC
Długość głowni: 71.0 mm / 2.80"
Grubość głowni: 2.5 mm / 0.10"
Długość całkowita: 170.0 mm / 6.69"
Waga: 68.0 g / 2.40 oz
Rodzaj krawędzi tnącej: Plain
Rodzaj szlifu: Full Flat Grind
Typ głowni: Drop Point
Mechanizm blokady: Slipjoint
Materiał rękojeści: Natural Micarta, Titanium 6AI4V
Producent: Lion Steel, Włochy

Opracowanie: firma Sharg®

Komentarze
Ten produkt nie posiada jeszcze komentarzy